حضرت رسول اکرم(ص):من از فقر امتم بیم ندارم آنچه بر امتم بیمناکم سوء مدیریت است.

 

محمد جبيري

 

از بزرگترین نقاط ضعفی که بسیاری از مردم در هر مقام و شغلی دارند این است که نمی توانند با کلمات خود آن طور که باید و شاید از خود دفاع کنند . به محض سخن گفتن چهره اشان برافروخته می شود و بعضاً دچار لکنت زبان می شوند .

اينگونه افراد حتي در اکثر موارد با وجودی که تحصیلات عالیه دارند نمی توانند مذاکره کننده خوبی باشند . نمی توانند هنگام بحث و مذاکره جلوی خشم خود را بگیرند .

در خانواده ها هم زمانی که یکی از دو طرف بر دیگری از نظر بحث برتری داشته باشد طرف دیگر همیشه بازنده محسوب می شود . در برابر آموزگاران ، پزشکان ، رئیسان و مقامات بالاتر هم همیشه صدای عده ای حبس و قدرت ارائه کلام از آنها سلب می شود .

برخی روشهای تبادل نظر و مذاکره

برای آنکه بتوانید به طور اثربخش مذاکره کنید باید روی همان طول موجی قرار گیرید که طرف شما قرار دارد . همچنین باید بدانید که او دارد از چه روشی استفاده می کند .

اما در واقع اکثر ما به روشهای افراد بی توجه هستیم و این خود از عوامل ایجاد جر و بحث است . اینک چند حالت بحث و مذاکره را شرح می دهیم :

سه بازي مذاکره اي

مردم هنگام مذاکره ممکن است یکی از سه روش زیر را داشته باشند :

روش برد- باخت ، روش باخت- باخت و روش برد- برد. به ياد داشته باشيد ،روشی که هميشه بیشترین منفعت را برای شما به همراه دارد روش برد- برد است .

روش برد – باخت

دراینجا یک طرف مذاکره می برد و طرف دیگر می بازد . نتیجه به این بستگی دارد که کدام طرف قوی تر است .

افرادی که مذاکره را با دادن نظریات خود به طور مصمم شروع می کنند خود را برای یک مذاکره برد- باخت آماده کرده اند . در هر صورت باید دانست که چنین روشی به ندرت می تواند باعث ایجاد سازگاری درازمدت شود .

روش باخت - باخت

در این حالت دو طرف مذاکره چیزهایی را از دست می دهند . بهترین مثال این حالت مصالحه است . همواره به ما گفته شده که مصالحه چیز خوبی است اما اگربه آن فکر کنید می بینید که در اکثر مواقع دو طرف مذاکره به چیزی بسیار کمتر از آنچه در آغاز مورد نظرشان بوده است دست یافته اند .

یک اتحادیه کارگری که با درخواستهای غیر معقول خود سبب تعطیلی کارخانه ای می شود یا دو همکار که همیشه با هم نزاع دارند و دست آخر هر دو ضرر می کنند مثالهایی از بازی باخت- باخت هستند .

 

ادامه دارد

 

تهیه وتائید این مطلب توسط به اندیش در ساعت 6:28 | آموزش حرفه اي مديريت به روش غير حرفه اي  | 

  RSS